خبرخوان

اخبار

از عجیب ترین رکوردهای گینس -شنبه, 24 اسفند,1398
تلاش برای عبور از محدودیت ها یکی از ویژگی های ما انسان هاست . فرقی نمی کند این تلاش ، برای کسب مدال المپیک باشد یا انجام یک چالش شخصی در حیات خانه . هر سال در کتاب گینس ، رکوردهای جدیدی ثبت می شود .
جالب ترین دانستنی های علمی -پنجشنبه, 22 اسفند,1398
شاید برای شما هم جذاب باشد مطالب علمی عجیب بخوانیدکه تا به حال در مورد انها اطلاعاتی نداشته اید
داروی درمان کرونا در ایران -چهار شنبه, 21 اسفند,1398
داروی Actemra اولین داروی تایید شده درمان کرونا که علاوه برچین و ناپل روی بیماری در اصفهان هم تاثیر مثبت واضحی داشته. شرکت سوئیسی Roche به ارزش ٢ میلیون دلار از این دارو رو به چین اهدا کرده استدیروز پزشکان بیمارستان عیسی ابن مریم اصفهان برای یک بیمار قطع امید کرده کرونایی داروی اکتمرا ( actemra ) که پیش ازین در درمان روماتیسم استفاده میشد تجویز کردند که تاثیر بسیار خوبی داشته است. البته نتیجه نهایی طی روزهای آتی مشخص خواهد شد و تیم درمانی به فعالیت خود ادامه میدهد.متاسفانه این دارو بسیار گران‌قیمت می‌باشد و همین الان هم جزو داروهای نایاب می‌باشد.
شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان سبب شده است این روزها بسیاری از مردم در خانه‌هایشان بمانند.
چینی ها که از دو ماه قبل درگیر بزرگترین بحران بهداشتی از زمان تاسیس چین نو در سال ۱۹۴۹ میلادی هستند، حالا می گویند پایان شیوع ویروس کرونا با تدابیر اتخاذ شده، نزدیک است سفر «شی جین پینگ» رییس جمهوری چین به ووهان هم بیانگر این ادعا است.
عجیب‌ترین رکورد گینس -سه شنبه, 20 اسفند,1398
اگر به دنبال موضوعات عجیب و غریب هستید، کتاب رکورد‌های گینس را از دست ندهید، در طول ۶۵ سال گذشته و شکل گیری این کتاب هر روز رکوردی شگفت انگیز زده می‌شود.
شهاب سنگ -دوشنبه, 19 اسفند,1398
۱۰ اردیبهشت ۹۹ یک شهاب سنگ از فاصله ای ۱۶ برابر فاصله زمین تا ماه، از کنار زمین عبور می کند/ اگر این شهاب سنگ به زمین برخورد می کرد ، می توانست به تمدن بشری پایان دهد
10فستیوال برتر موسیقی دنیا -چهار شنبه, 07 اسفند,1398
فستیوال‌های موسیقی بسیاری در سراسر دنیا برگزار می‌شوند که علاقه‌مندان بسیاری را به خود جذب می‌کنند
ستاره های معروف برخلاف ظاهر خوب و یا حتی بازی و صدای زیبایشان باطنی نسبتا بد دارند با چند مورد انها آشنا شوید..
به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، کروناویروس‌ها خانواده بزرگی از ویروس‌ها هستند که هفتمین رده جدید آن در شهر ووهان چین پیدا شده و مرکز طغیان آن در اثر حضور یا کار در بازار عمده فروش ماهی و غذا‌های دریایی در شهر ووهان چین بوده است.