خبرخوان

بلاگ

از عجیب ترین رکوردهای گینس

بزرگ ترین همبرگر قابل خرید جهان !

بزرگ ترین همبرگر قابل خرید جهان - رکورد گینس

این ساندویچ با وزنی نزدیک ۷۵ کیلوگرم ، بزرگ ترین ساندویچ قابل خرید در جهان است . با پرداخت مبلغ ۴۰۰ دلار می توانید این ساندویچ را در یکی از رستوران های میشیگان خرید کرده و میل کنید !


بزرگ ترین کفش جهان !

بزرگ ترین کفش جهان ، رکورد گینس

این کفش با ارتفاع ۱٫۸۳ متر و طول ۵٫۵ متر در ترکیه ، رکورد بزرگ ترین کفش جهان را در اختیار دارد . بیش از ۳۰ نفر در فضای چرمی داخل این کفش جا می شوند .


بیشترین تعداد نی در دهان !

بیشترین تعداد نی در دهان ، رکورد گینس

در سال ۲۰۰۹ ، سیمون المور آلمانی ، با قرار دادن ۴۰۰ نی در دهان خود برای مدت ۱۰ ثانیه توانست رکورد بیشترین تعداد نی در دهان را به نام خود ثبت کرد .


بیشترین تعداد قاشق روی صورت !

بیشترین تعداد قاشق روی صورت ، رکورد گینس

آرون کایسی از کانادا ، توانسته است به صورت همزمان ۱۷ قاشق را روی صورت خود نگه دارد !


درازترین بینی جهان !

درازترین بینی جهان ، رکورد گینس

درازترین بینی جهان ، متعلق به مهمت اوزیورک از ترکیه با طول ۸٫۸ سانتی متر است . این شخص توانست در یک برنامه تلویزیونی در سال ۲۰۱۰ این رکورد را به نام خود ثبت کند !

طولانی ترین زمان زنده به گور شدن !

طولانی ترین زمان زنده به گور شدن، رکورد گینس

زدنک زاهرادکا اهل جمهوری چک ، ۱۰ روز تمام را بدون آب و غذا درون تابوتی زیر خاک زنده مانده است . تنها یک لوله برای رساندن هوا از سطح زمین به درون تابوت متصل بوده است . فرد قبلی دارنده رکورد تواسنته بود ۴ روز را زیر خاک دوام بیاورد .


متعجب ترین چشم های دنیا !

متعجب ترین چشم های دنیا ، رکورد گینس

کیم گودمن در یک برنامه تلویزیونی توانسته است چشم های خود را ۱٫۱ سانتی متر از حدقه خارج کند .


بیشترین فاصله پرتاب شیر با چشم !

بیشترین فاصله پرتاب شیر با چشم ، رکورد گینس

۱ سپتامبر ۲۰۰۴ ، در یکی از هتل های ترکیه ، ایلکر یلماز توانست با استفاده از چشم خود ، شیر را تا فاصله نزدیک ۳ متر پرتاب کند .


سنگین ترین وزن کشیده شده با کاسه چشم !

سنگین ترین وزن کشیده شده با کاسه چشم ، رکورد گینس

یک فرد استرالیایی ، در سال ۲۰۰۹ توانست در یک برنامه زنده تلویزیونی ، وزنه ۴۱۱ کیلویی را با کاسه چشم خود بکشد !


بلندترین ریش جهان !

بلندترین ریش جهان ، رکورد گینس

در سال ۲۰۰۸ یک فرد کانادایی ، با ریشی به اندازه ۲٫۳۳ متر توانست نام خود را به عنوان دارنده بلندترین ریش جهان ثبت کند !


سریع ترین دونده ۱۰۰ متر به صورت چهار دست و پا !

سریع ترین دونده 100 متر به صورت چهار دست و پا ، رکورد گینس

کنیچی اتو سریع ترین دونده جهان به صورت چهار دست و پاست ، در سال ۲۰۰۸ او توانست مسافت صد متر را در ۱۸٫۸۵ ثانیه طی کند !


بیشترین زمان سپری شده در ارتباط مستقیم با یخ !

رکورد گینس بیشترین زمان سپری شده در ارتباط مستقیم با یخ

ویم هاف هلندی که لقب مرد یخی را به دلیل توانایی خارق العاده خود در تحمل سرما ، به دوش می کشد ، در سال ۲۰۰۹ توانست مدت یک ساعت و ۴۲ دقیقه و ۲۲ ثانیه ، بدن خود را در تماس مستقیم با یخ قرار داده و این رکورد را به نام خود ثبت کند .


کشسان ترین پوست !

کشسان ترین پوست ، رکورد گینس

گری ترنر اهل انگلستان ، به دلیل مبتلا بودن به بیماری نادر سندروم اهلرز-دانلوس ، قادر است پوست خود را بیش از ۱۵ سانتی متر بکشد !

 

جالب ترین دانستنی های علمی

 در عمق ۹ متری آب، نور به رنگ قرمز تجزیه نمی شود به همین دلیل اگر در اعماق آب دست غواصان زخمی شود از بدن خون سبز رنگ خارج می شود.

 

دانستنی های جالب علمی, جدیدترین دانستنی های علمی

در عمق ۹ متری آب، قرمز به رنگ سبز دیده می شود

 

 چرا بهتر است برای وعده صبحانه از نان سنگک استفاده کنیم

مصرف نان سنگک برای صبحانه علاوه برافزایش توان بدن در طول روز از اشتهای کاذب جلوگیری کرده و همین طور موجب لاغری پهلو ها می شود.

 

دانستنی های علمی,جالب ترین دانستنی های علمی

مصرف نان سنگک از اشتهای کاذب در طول روز جلوگیری می کند

 

 عضلات عنبیه چشم در روز طول 100 هزار بار منقبض و منبسط می شود. در صورتی که این حرکات در عضله پای انسان انجام می شد باید روزانه معادل 80 کیلومتر راه می رفتیم!

 

آیا می دانیدها, دانستنی های جالب

عضلات عنبیه چشم در روز طول 100 هزار بار منقبض و منبسط می شود

 

 می دانستید کرسی «کم خونی» را برطرف می کند؟

پاها در زیر کرسی آرام آرام گرم می شوند، در این حالت مغر استخوان که کارش خونسازی است شروع به فعالیت کرده و عملیات خونسازی را تقویت می کند!

 

جدیدترین دانستنی ها,دانستنی های تاریخی

کرسی کم خونی را برطرف می کند

 

 در سفر می خواهید زغال درست کنید بنزین و مواد مشتعل کننده ندارید؟!

مقداری شکر روی چوب بریزید تا راحت تر آتش بگیرد.

 

جدیدترین دانستنی های علمی, دانستنی ها

ریختن مقداری شکر روی چوب باعث می شود تا راحت تر آتش بگیرد

 

 وسيله جالب و تعجب برانگيزی كه در اين كتيبه آشوری مشاهده می كنيد يک دژكوب 2800 ساله است كه بسيار شبيه تانک امروزيست و آشوريان برای قلعه گشايی از آن استفاده می كردند!

 

جالب ترین دانستنی های علمی,دانستنی های جالب علمی

آشوریان با وسیله ای شبیه تانک قلعه گشایی می کردند

 

راهکارهایی برای افزایش بهره‌وری در زمان دورکاری
دورکاری

در این میان حتی بسیاری از شرکت‌ها به کارمندانشان این فرصت را داده‌اند که بتوانند کارهایشان را در خانه پیگیری کنند. در این گزارش راهکارهایی ارائه می‌شود تا به کمک آن‌ها بتوانید میزان بهره‌وری خویش را در زمان دورکاری افزایش دهید.

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از برترین‌ها، در زمان نگارش این مطلب، بیش از ۸۰ هزار نفر در سراسر دنیا به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و بیش از ۲۹۰۰ نفر از آن‌ها جان خود را از دست داده‌اند. در این بین که متاسفانه این ویروس در کشور ما هم فراگیر شده است، عده‌ای خود را در خانه قرنطینه کرده‌اند، اما این قرنطینه کردن به این معنی نیست که باید دست از کار خود بکشند!

بسیاری که کارشان به صورت آنلاین هم می‌تواند انجام شوند، سراغ دورکاری رفته‌اند و حتی بسیاری شرکت‌ها هم کارمندان خود را تشویق کرده‌اند تا کارها را در منزل پیگیری کنند. در این پست قصد داریم چند نکته را برای دورکاری در منزل بگوییم تا بهتر بتوانید وقت و کارهای خود را مدیریت کنید و هم‌زمان از ویروس کرونا هم در امان بمانید. 

۱. کار در ساعات همیشگی
یک نکته مهم در دورکاری این است که شما یک فریلنسر نشده‌اید! فریلنسرها معمولا باید زمان‌بندی اختصاصی برای خود مشخص کنند تا به پروژه‌های خود برسند، اما اگر شما و شرکتی که در آن کار می‌کنید کار در منزل را برای برهه زمانی کنونی در نظر گرفته‌اید، بهتر است در همان ساعاتی که هرروز سر کار بودید در خانه هم کار کنید. 

برای لطمه نخوردن به کارهایتان توصیه می‌کنیم از همان ساعتی که همیشه به سر کار می‌رفتید بیدار شوید و کار کنید و تا ساعتی که معمولا از دفتر کار خود خارج می‌شدید به کار خود ادامه دهید. 

۲. در ساعات کاری آنلاین و گوش به‌زنگ باشید
در طول ساعات کاری خود باید سعی کنید همیشه برای صحبت با همکاران یا مشتریان خود آماده باشید. اگرچه دیگر خبری از جلسه‌های حضوری نیست، شاید لازم باشد جلسه‌ای با همکاران خود در اسکایپ داشته باشید یا این‌که لازم باشد تلفن مشتریان خود را جواب دهید. کار کردن در منزل به این معنی نیست که قرار است در ساعات کاری به مسائل دیگر مشغول باشید، بلکه باید گوش به‌ زنگ باشید تا از چیزی عقب نیفتید. 

۳. اگر لازم است، محیط کار را در منزل خود بهینه کنید
اگر شما هم یک بار کار در منزل را امتحان کرده باشید، حتما برایتان پیش آمده است که روزهایی اصلا حوصله کار کردن نداشته باشید. یا در محیط منزل آنقدر حواس‌پرتی برای شما وجود دارد که نمی‌توانید روی وظایف کاری خود تمرکز کنید. 

پیشنهاد می‌کنیم میز کاری برای خودتان در منزل فراهم کنید که از هرگونه حواس‌پرتی به دور باشد. حتی اگر لازم است میزتان را جابه‌جا کنید. از این کار دریغ نکنید، چراکه نباید اجازه دهید موارد کم‌اهمیت جلو تمرکز شما را بگیرد. 

۴. پلی‌لیست بهره‌وری خود را پیدا کنید
کار کردن در محیطی ساکت می‌تواند خسته‌کننده باشد مخصوصا اگر با پیژامه نشسته باشید! به همین دلیل توصیه می‌کنیم یک پلی‌لیست از آهنگ‌هایی که می‌تواند به بالا رفتن بهره‌وری شما کمک کند انتخاب کنید و در طول کار پخش کنید. قطعا هرکس سلیقه مخصوص به خودش را دارد اما اگر از من می‌پرسید، سراغ موسیقی‌های بی‌کلام بروید (اگر هانس زیمر هم باشد که دیگر چه بهتر). 

۵. با همکاران خود مکالمه داشته باشید
اگر ارتباط خود را به کل با همکاران قطع کنید و با آن‌ها صحبت نکنید، احتمالا در حین کار کردن تمرکز خود را از دست می‌دهید. سعی کنید یک گروه با همکاران خود بسازید و آنجا با یکدیگر مکالمه کنید و حتی در مورد کار هم صحبت کنید. این موضوع باعث می‌شود تمرکز بیشتری روی کارهای خود داشته باشید.

 

۶. برنامه‌ریزی برای کارهای روزمره خود را فراموش نکنید
با برنامه‌ریزی و مشخص کردن ساعت به ساعت برای انجام هر کدام از وظایفتان بهتر می‌توانید سراغ آن‌ها بروید. برای این کار می‌توانید از اپلیکیشن‌های ToDo List استفاده کنید. یک اپلیکیشن رایگان در این زمینه Google Task  است. این اپلیکیشن هم برای اندروید و هم iOS قابل دانلود است. 

اپلیکیشن‌های پولی با امکانات بیشتر هم برای این کار وجود دارد. اگر هم می‌خواهید سنتی عمل کنید، می‌توانید از کاغذهای استیکر استفاده کنید تا لیست وظایف روزانه را یادداشت کنید و سپس سراغ آن‌ها بروید. 

۷. برای خود وقت‌های استراحت در نظر بگیرید
وقتی حضور فیزیکی همکارانتان نباشد، شما راحت‌تر می‌توانید برای مدت طولانی روی صندلی بنشینید که این مورد اصلا برای سلامتی شما خوب نیست! بنابراین بهتر است هر چند دقیقه به خود و بدنتان استراحت بدهید. برای این کار می‌توانید چند دقیقه در خانه راه بروید، برای خودتان قهوه یا چای درست کنید و سپس به کار بازگردید. شاید بتوان گفت یک مزیت کار کردن در خانه این است که وقت‌های استراحت جذاب‌تری می‌توان داشت. 

۸. با پیژامه کار نکنید!
این مورد آخر شاید کمی خنده‌دار به نظر برسد، اما واقعیت این است که کار کردن با پیژامه می‌تواند در بهره‌وری شما تاثیر منفی بگذارد. اگر لباس‌های رسمی‌تری بپوشید، درواقع به ذهن خود این سیگنال را می‌دهید که «حالا وقت کار کردن است». 

منظور این نیست که با کت و شلوار پشت کامپیوتر بشینید، اما همین که لباس کار کردن شما با لباسی که از خواب بیدار می‌شوید فرق داشته باشد، خودش کمک شایانی است به این‌که حسابی روی کارهای خود تمرکز کنید

رسانه ای شدن بای یار در اصفهان ارتباط

 

یکی از مهم ترین فعالیت هایی که در هر جامعه ای به آن نیاز است ، خدمات مددکاری برای بخشی از جامعه می باشد که به دلایلی با مشکلات مختلفی مواجه شده اند. مشکلاتی که علاوه برسلامت جسمی این بخش از جامعه مشکلات و اسیب های روحی و روانی زیادی را به ایشان تحمیل نموده است.

بخشی پنهان از جامعه که اصولا کسی متوجه آنها نیست و تنها فداکاری های مددکاران و موسسات غیر دولتی در همه این سال ها توانسته است بخش کوچکی از مشکلات شان را کاهش دهد. فداکاری هایی که به اعتقاد ناظران بیرونی بسیار موثر بوده است و نقش مهی را در توانمندسازی این قشر از جامعه به عهده داشته است.

رویکرد اکثر مراکز مددکاری در این سال های توانمندسازی مددجویان از طریق آموزش فنون حرفه ای و سمت وسوی این آموزش ها نیز اصولا تولید کالا می باشد. و مشکل اصلی این مراکز نیز عدم توانایی در فروش کالاها و خدمات تولید شده مددجویان بوده است.

در عین حال باید توجه داشت مشاغل خانگی و همچنین تولیدات بومی و محلی و روستا نیز بخشی از اقتصاد کشور را تشکیل می دهند، بخشی که در عین اهمیت بسیار پنهان و کم جلوه است.

این مشاغل بخش عمده ای از نیازهای درآمدی خانوارهای این جمعیت را پوشش می دهد و می تواند در صورت توسعه بازار از طریق فناوری های جدید از جمله تجارت الکترونیک نقش مهمی را در اقتصاد ملی به خود اختصاص دهد.

پروژه بای یار به آدرس www.buyyar.ir با کمپین تبلیغاتی یاران بهشت و شعار بهشت کوچک تورا می سازیم با رویکرد کارآفرینی اجتماعی ، کمک به مراکز مددکاری و توسعه فروش تولیدات بومی محلی روستایی و مشاغل خانگی در سال جاری به صورت یک استارتاپ در حوزه تجارت الکترونیک ایجاد شده است.

این پروژه به صورت market place فعالیت می کند. و تامین کنندگان و تولید کنندگان کالا به خصوص در بخش مشاغل خانگی و تولیدات محلی و روستا می توانند با انعقاد قرارداد و تامین کالا به فروش محصولات خود از طریق این سایت بپردازند.

یکی از ویژگی های بای یار خدمات مارکتینگ و تبلیغاتی می باشد. به همین دلیل تامین کنندگان و تولید کنندگان تنها به تامین کالا در سایت می پردازند و تمام خدمات مورد نیاز برای یک فروش اینترنتی موفق از جمله تولید محتوا ، عکس برداری ، بازاریابی ، ایجاد کمپین های تبلیغاتی و … توسط گروه بای یار به انجام می رسد.

این پروژه تا کنون خدماتی خود را  به موسسه نیایش ، علوی ، خیریه مولی الموحدین و برخی از تولید کنندگان مشاغل خانگی ارائه نموده است و امیدوار است با هدف رونق به این مشاغل و همچنین کمک به توانمدسازی مددجویان یکی از بازیگران عرصه کارآفرینی اجتماعی در آینده باشد. در حال حاضر در این سایت بیش از ۲۰۰ نوع محصول ثبت و آماده فروش شده است و می تواند به همشریان خدمات ارائه نماید. همچنین حمل و توزیع بسته ها نیز از طریق پست انجام می پذیرد.

ما ایمان داریم با استفاده از تجارت الکترونیک می توانیم در عین حال که به توسعه اقتصاد بخش مهم و گاها فراموش شده جامعه می بپردازیم به سلامت جامعه با کاهش تردد های غیر ضروری به خصوص در روزهایی که با اپیدمی ویروس کرونا مواجه شده ایم کمک نماییم.

نویسنده: اصفهان ارتباط
مزایای فروشگاه های اینترنتی چیست؟

 

در دنیای امروز استفاده از اینترنت و انجام خرید های اینترنتی بیش از پیش رواج یافته است. به همین علت یک سری از مزایای استفاده از فروشگاه های اینترنتی را ذکر میکنیم.

از مهم ترین مزایای استفاده از فروشگاه های اینترنتی و مجازی به جای نوع حقیقی آن میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

  1.       حذف هزینه های خرید و اجاره : اراِئه خدمات از یک فروشگاه فیزیکی هزینه های زیادی را برای صاحب کار به همراه دارد که با داشتن یک فروشگاه اینترنتی این هزینه کاهش می یابد.
  2.       فروشگاه همیشه باز و در دسترس : همانطور که میدانید فروشگاه های حقیقی در یک ساعت خاص موظف به باز کردن و بستن فروشگاه هستند از مزایای فروشگاه اینترنتی این است که شما در هر ساعتی میتوانید خرید خود را انجام دهید و این فروشگاه اینترنتی همواره پاسخگوی نیاز شما می باشد.
  3.       جذب مشتریان بیشتر : از آنجایی که خرید از فروشگاه های اینترنتی از نقاط دور و حتی کشور های دیگر قابل انجام میباشد این امر موجب جذب مشتریان بیشتر میشود.
  4.       دسترسی آسان به نظرات مشتریان : شما می توانید به راحتی در بخش نظرات سایت با دقت توضیحات سایر مصرف کننده ها و مشتری ها را در مورد یک محصول بخوانید و آگاهانه تصمیم گیری کنید.
  5.       مقایسه قیمت ها : به راحتی میتوان با سرچ کردن چند فروشگاه آنلاین به طور همزمان قیمت های محصولات مختلف را ارزیابی کرد در کمترین زمان و از به صرفه ترین فروشگاه خرید نمود.
  6.       انتخاب بی محدودیت : فضای یک فروشگاه سنتی، هر چه قدر هم که وسیع باشد، محدود است. بنابراین تعداد محصولات محدود است، اما در یک فروشگاه اینترنتی، انتخاب های زیادی وجود دارد. حتی اگر شما محصول مورد نظر خود را در یک فروشگاه پیدا نکردید، به راحتی می توانید با یک کلیک به فروشگاه دیگری سر بزنید.

در کل مزایای فروشگاه های اینترنتی بسیار بیشتر از موارد ذکر شده است و دنیای امروز با سرعت هرچه تمام تر برای سرعت دهی به زندگی شما راه های آسان تری را ایجاد میکند که خرید آسان با استفاده از فروشگاه های آنلاین یکی از آن هاست.

عجیب‌ترین رکورد گینس

حل کردن مکعب‌های روبیک در هنگام شنا

اخبار,اخبار گوناگون,عجیب‌ترین رکورد گینس

به نظر می‌رسد، حل کردن مکعب‌های معروف روبیک آسان است، اما «شین وی فو» می‌خواست آن را چالش پیچیده و دشواری تبدیل کند و همین چالش باعث شد تا در گینس رکورد بزند. چالشی که تاکنون قادر به انجام آن نبوده است؛ او ۱۳۷ مکعب روبیک را در هنگام شنا و فقط در یک ساعت حل کرد.

 

بزرگترین ماشین بازی بچه‌ها

اخبار,اخبار گوناگون,عجیب‌ترین رکورد گینس

ارّابه‌ها و ماشین‌های شهربازی، اغلب برای بچه‌ها هستند، اما یک آمریکایی به نام «رابرت پاسین» تصمیم گرفت یک ارابه بازی برای بچه‌ها و بزرگترهایشان بسازد، تا رکود بزرگترین نوع آن را با ۸ متر طول و ۳.۵۴۸ متر عرض در شیکاگو ایالت «الینوی» آمریکا را بشکند.

 

بزرگترین میل بافتنی

اخبار,اخبار گوناگون,عجیب‌ترین رکورد گینس

دانشجویی به نام الیزابت باند از ویلتشر انگلستان ابتدا به عنوان یک پروژه هنری برای دانشگاه بافتنی عجیب را آغاز کرد، ولی سپس در کتاب گینس به یک رکورد عجیب و غریب تبدیل شد؛ میل بافتنی او ۴.۴۲ متر طول و ۹ سانتیمتر قطر داشت.

 

مادربزرگی که دی جی است

اخبار,اخبار گوناگون,عجیب‌ترین رکورد گینس

در تصورات ما و آنچه در واقع می‌بینیم و می‌دانیم، هماهنگ کننده موسیقی DJ یک جوان پر شر و شور است که موسیقی و کنسرت‌های پر سر و صدا را دوست دارد؛ اما مادربزرگ ژاپنی به نام «سومیکو إیوامورو» با بیش از ۸۳ سال، این کلیشه را به طور کلی شکست و به پیرترین دی جی جهان تبدیل شد. مادربزرگ که طرفدارانش او را «سومیروک» صدا می‌زنند، ماهانه در یک کلوپ در شینجوکو توکیو کار کرده و گاهی روز‌ها نیز یک رستوران آرام را اداره می‌کند.

 

بلند کردن سنگین‌ترین وزن ممکن

اخبار,اخبار گوناگون,عجیب‌ترین رکورد گینس

یک هیولای انگلیسی به نام «ادی هال» وقتی وزنه ۵۰۰ کیلوگرمی را در مسابقات قهرمانی وزنه برداری جهان «فرست دایرکت آرنا» در منطقه لیدز، یورکشایر انگلستان بالا برد، توانست سنگین‌ترین رقم کتاب گینس را بشکند.

 

عجیب دایره المعارف جهانی در تاریخ

اخبار,اخبار گوناگون,عجیب‌ترین رکورد گینس

آنچه در بالا گفتیم می‌تواند غیرقابل توصیف و عجیب و غریب باشد؛ با پرسش های بسیاری مبنی بر اینکه چرا ممکن است این افراد این کار‌ها را انجام دهند؟ البته پاسخ‌ها زیاد است. اما تاریخچه رکورد‌های جهانی گینس پر از رکورد‌های عجیب و غریب و بسیار عجیب است، دقیقاً به همان شکلی که آینده آن خواهد بود.

 

خوردن یک هواپیما به طور کامل

اخبار,اخبار گوناگون,عجیب‌ترین رکورد گینس

بیایید با یک فرانسوی به نام «میشل لوتیتو» آشنا شویم، تنها کسی که در تاریخ یک هواپیمای کامل را خورده، همانطور که خواندید او یک هواپیما را خورده است ... او تمام چرخ‌ها و بال‌ها و صندلی هواپیما را بلعید، این مرد فرانسوی که به او لقب «موسیو مانژوتو: آقای همه چیزخوار» داده بودند، در دو سال از سال ۱۹۷۸ تا سال ۱۹۸۰ میلادی یک هواپیما را خورد و نامش در کتاب رکورد‌های گینس ثبت شد.

 

بخیل‌ترین زن تاریخ

اخبار,اخبار گوناگون,عجیب‌ترین رکورد گینس

«ساحره وال استریت»، لقب زن سرمایه دار آمریکایی، یکی از ثروتمندترین زنان جهان در دوره‌ای از زمان بود. با وجود آن همه ثروت یکی از بخیل‌ترین زنان تاریخ نام گرفت تا جایی که اسم او پس از مرگش در کتاب رکورد‌های گینس ثبت شد. یکی از داستان‌های معروف او این بود که پسرش دچار سانحه‌ای شد که باعث آسیب دیدگی پایش شد و مادر او به جای اینکه او را سریع معالجه کند، منتظر مراقبت رایگان بود تا اینکه وضعیت پسرش بدتر شد و پزشکان مجبور شدند پس از چندی پای او را قطع کنند.

شهاب سنگ

سرپوش علمی - گجت نیوز در این باره نوشت:برخورد شهاب سنگ با زمین اتفاقی است که احتمال وقوع آن در ماه آینده مطرح شده و کارشناسان ناسا (NASA) خبر داده اند که در آوریل ۲۰۲۰ یک سیارک ۴ هزار متری به سیاره ما نزدیک خواهد شد. گفته شده که برخورد این جرم آسمانی عظیم می تواند نسل بشر را به کلی نابود کند و عواقب جبران ناپذیری داشته باشد. در ادامه به بررسی این اتفاق نگران کننده خواهیم پرداخت.

 

سیستم خودکار ردیابی اجرام آسمانی سازمان فضایی ناسا سیارک ۴۱۰۰ متری که در اردیبهشت ماه ۹۸ به ما نزدیک می شود را شناسایی کرده است. کارشناسان سازمان ناسا گفته اند که در تاریخ ۲۹ آوریل ۲۰۲۰، معادل ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۹، جرم آسمانی موردنظر که با سرعت ۸٫۷ کیلومتر بر ثانیه به طرف سیاره زمین در حرکت است، به نزدیک ترین فاصله خود با ما می رسد.

 

متخصصان تخمین می زنند که برخورد شهاب سنگ (Meteorite) با زمین در حالتی که جرم مورد نظر قطری بیشتر از هزار متر داشته باشد، عواقبی فاجعه بار خواهد داشت و چنین اتفاقی میتواند نسل انسانها را نابود کند.

 

بررسی های موجود نشان می دهند که هر صد سال یک بار احتمال ۱ در ۵۰ هزار وجود دارد که سیارک با این ابعاد به زمین برخورد کند. به طور کلی اجرام آسمانی گوناگون دائما به طرف زمین حرکت می کنند و پدیده اصابت شهاب سنگ با زمین آن قدرها هم نادر نیست.

 

سنگ هایی که قطری در حد چند متر دارند، قبل از رسیدن به سطح زمین در اتمسفر می سوزند. اگر این اجرام آسمانی به اندازه ۲۰ متر بزرگ باشند، امواج بوجود آمده توسط آن ها می تواند باعث شکسته شدن شیشه پنجره ها در مناطق مسکونی نزدیک شود و اگر قطر یک شهاب سنگ به ۴۰ متر برسد، برخورد آن با زمین میتوان یک منطقه یا شهر را به طور کلی نابود کنند.

 

اخطار اصابت شهاب سنگ (Meteorite) با زمین:در ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ یک سنگ آسمانی امکان دارد نسل بشر را از بین برود!

 

این در حالی است که رسیدن یک شهاب سنگ در ابعاد چند کیلومتر به سطح زمین، دهانه ای ۱۰ هزار متری را بوجود می آورد و با ایجاد زلزله، سونامی و اثرات جانبی ویرانگر دیگر، تبعات آن حتی تا نابودی تمدن و ایجاد خطر انقراض نسل انسان هم پیش خواهد رفت. جالب است بدانیم که حدودا ۶۶ میلیون سال پیش یک شهاب سنگ ۱۰ هزار متری نسل دایناسورها را نابود کرد و این موجودات را به انقراض کشاند.

 

ناسا تخمین زده که ابعاد این سیارک‌(Asteroid) که با نام “۱۹۹۸ OR2” شناخته می شود، چیزی بین ۱٫۵ تا ۴٫۱ کیلومتر است. مسیر حرکت این جرم آسمانی برای اولین بار در سال ۱۹۸۷ و در هنگام عبور از نزدیکی خورشید مشخص شد و نقل شده که این شهاب سنگ مدتها پیش بعنوان یک جرم نزدیک زمین( NEO) دسته بندی شده است.

 

با این تفسیرها بهتر است که سر اصل مطلب برویم؛ آیا ۱۹۹۸ OR2 در آوریل ۲۰۲۰ با زمین برخورد می کند؟

 

با توجه به احتمال ۱ به ۵۰ هزار مطرح شده، شانس این اتفاق فوق العاده پایین بوده و میتوان ذکر کرد که جواب منفی است؛ گفته شده که در نزدیک ترین حالت فاصله سیارک موردنظر با ما ۰٫۰۴۲۰۵ واحد نجومی، معادل ۶٫۲۹ میلیون کیلومتر خواهد بود. این فاصله حدودا ۱۶ برابر فاصله ما با ماه است و بنظر میرسد که در میان بحران جهانی ویروس کرونا (corona) و هزاران مشکلی که همه روزه جان انسان ها را در سراسر جهان به خطر می اندازند، احتمال برخورد شهاب سنگ با زمین در آوریل آینده نباید برای ما نگرانی خاصی ایجاد کند.

 

 
مزایای استفاده از محصولات آرایشی گیاهی:

 

استفاده از محصولات آرایشی گیاهی در دنیای امروز به یکی از رایج‌ترین ترندهای مد و زیبایی دنیا تبدیل شده و محبوبیت زیادی پیدا کرده است. امروزه بیشتر خانم‌ها ترجیح می‌دهند تا از محصولات مراقبت از پوست ارگانیک و طبیعی به جای محصولات شیمیایی استفاده کنند و برای موهایشان شامپوهایی با عصاره طبیعی گیاهان را تهیه کنند تا از خاصیت‌های بی‌نظیر این گیاهان نیز بهره‌مند شوند.
از طرف دیگر نیز استفاده از لوازم آرایش گیاهی در میان خانم‌ها محبوبیت زیاد پیدا کرده و از طرفی این محصولات بخاطر عوارض کمتری که برای افراد دارند، باعث شده تا طرفداران این مواد طبیعی در دنیا روز به روز بیشتر شوند.

از مزایای محصولات آرایشی بهداشتی گیاهی میتوان به :

1. طبیعی بودن محصولات:

ارگانیک و طبیعی بودن در دنیای امروز یکی از مهم‌ترین مساله‌هاست و همانطور که از نام این لوازم آرایش گیاهی و محصولات گیاهی پوست مشخص است مواد تشکیل دهنده آنها نیز طبیعی هستند و برای بدن انسان ضرری ندارند. استفاده از عصاره بسیاری از گیاهان با خواص دارویی و مغذی باعث شده تا این محصولات به عنوان انتخاب اول بسیاری از خانم ها و حتی آقایانی که به مراقبت از پوست و موی خود اهمیت می‌دهند، قرار بگیرد. ویتامین‌ها و مواد طبیعی تشکیل دهنده این محصولات باعث حفظ سلامت و زیبا و درخشان شدن پوست و موی شما می‌شوند و از طرفی هم همانند محصولات شیمیایی در دراز مدت ضرری برای بدن شما ندارند.

2. بدون عوارض بودن:

در مقایسه با سایر محصولات زیبایی شیمیایی، محصولات گیاهی پوست و مو، کاملا گیاهی و بدون عوارض جانبی هستند. این لوازم آرایش گیاهی از نظر آلرژی به طور کامل تست می‌شوند و توسط تخصصان پوست و مو مورد ارزیابی قرا می‌گیرند و در هر مکان و هر زمانی مورد استفاده هستند و اگر به دلیل طبیعی بودن عامل ایجاد حساسیت نیز شوند، بر روی محصول ذکر می‌شود و معمولا اثرات جانبی خاصی به همراه ندارند.

از دیگر مزایا محصولات گیاهی میتوان تیتروار به

3.سازگار با همه نوع پوست

4.داشتن تنوع زیاد

5. عدم تست بر روی حیوانات

6.مقرون به صرفه بودن و...  اشاره کرد.

فرق لوازم آرایشی اصل با فیک را بشناسید.

 

امروزه تقلبات بسیار زیادی در لوازم آرایشی و بهداشتی انجام میشود که باید این تقلبات را تا حد امکان شناسایی کرد.

از مهمترین نکاتی که در این رابطه باید رعایت کنیم این است که از فروشگاه های معتبر خرید کنیم که احتمال فیک و تقلبی بودن محصول کاهش یابد و به تستر هایی که فروشنده ها با هزار اصرار به شما می دهند توجهی نکنید. وبسایت های فروش اینترنتی و فروشگاه های معتبر را انتخاب کنید.

از راه های دیگری که برای تشخیص اصل یا فیک بودن یک محصول وجود دارد نوع بسته بندی ، فونت ، بارکد و ... میباشد که هر محصولی از فیکش قابل تشخیص میشود. غیر از موارد ذکر شده از روی قیمت هم تا حدودی شناسایی اصل یا فیک بودن یک محصول امکان پذیر می باشد محصولات آرایشی و بهداشتی که از خارج کشور وارد میشوند به دلار و یورو می باشند و با تبدیل به ریال و هزینه های ورود به کشور ، سود فروشنده و ... معمولا قیمت های بالایی دارند پس قیمت پایین یک محصول خارجی معقول نیست و میتوان حدس زد که محصول تقلبی و فیک می باشد.

از راه های دیگر شناسایی تقلبی بودن یک محصول توجه به بو و غلظت ماده آرایشی می باشد.

در لوازم آرایشی معتبر نباید هیچ نوع مواد عجیب و غریب یا درخشش نامناسب وجود داشته باشد، به ویژه زمانی که محصول مات و تیره باشد. لوازم آرایشی و بهداشتی کرمی نباید از هم جدا شوند و یا حاوی ناخالصی باشد. رژ لب های جعلی معمولا کمتر جذاب هستند و دارای نقایصی هستند. ریمل اصل همیشه دارای بوی بسیار ملایم است. اگر محصول بوی بد یا شدید عطر داشته باشد، پس یک لوازم آرایشی جعلی است. همچنین فرچه ریمل مژه و ابرو جعلی ممکن است با نمونه اصلی و معتبر خود متفاوت باشد.

در انتها باید دقت خود را هنگام خرید محصول افزایش دهیم تا با مشکلات جعلی بودن محصول مورد نظرمان روبرو نشویم.

همکاری در فروش چیست؟

همکاری در فروش عبارت است از هرگونه فعالیتی که موجب آسان شدن فروش یک کالا میشود

 

این کار معمولا به وسیله کسانی صورت می‌گیرد که خودشان تولیدکننده و یا صاحب محصول نیستند. وظیفه کسی که قصد همکاری در فروش را دارد؛ معرفی محصول، ویژگی‌ها و کاربردهای آن است تا مشتریان را ترغیب به خرید محصول کند.

 

شخص همکار در فروش به ازای خرید هر کاربر، پورسانت دریافت میکند. این روش که افیلیت مارکتینگ نام دارد، از مهم ترین شیوه های کسب درآمد اینترنتی است که همه می توانند به راحتی از طریق شبکه های اجتماعی مانند کانال تلگرام و اینستاگرام و یا سایت های کسب و کار اینترنتی ، کسب درآمد کنند.

 

:نکاتی که در مورد همکاری در فروش باید بدانید

 

پیش از اینکه کسب ‌و کار خود را برای همکاری در فروش را آغاز کنید، چیزهایی را که به موفقیت بازاریابی کمک می‌کنند یاد بگیرید. مهم‌تر اینکه اگر می‌خواهید همکاری در فروش را به‌ عنوان یک کسب‌وکار دنبال کنید یا می‌خواهید همکاری در فروش را به کسب‌وکار کنونی‌تان اضافه کنید، بدانید که این کار سریع و خودکار نیست و بدون تلاش کافی به نتیجه نمی‌رسد. مانند همه‌ی کسب‌وکارهای خانگی شما به یک طرح و فعالیت هر روزه احتیاج دارید تا بتوانید از همکاری آنلاین در فروش، پول به دست بیاورید. به‌طور کلی شانس شما برای پول‌ درآوردن از برنامه ‌های همکاری در فروش در مقایسه با دیگر کسب ‌و کارهای اینترنتی خانگی کمتر یا بیشتر نیست. موفقیت شما به این بستگی دارد که تا چه حد می‌توانید برنامه‌ ی همکاری در فروش‌تان را اجرا کنید.

 

جهت درخواست همکاری در فروش به سایت بای یار مراجعه کنید.